मकवानपुर शाखाले शान्तिप्रियलाई राष्ट्रिय सम्मान, कपिललाई पुरस्कार र भोलाराजलाई सम्मान गर्दै

चलचित्र पत्रकार संघ मकवानपुर शाखाले यसवर्षबाट राष्ट्रिय चलचित्र पत्रकारिता सम्मान प्रदान गर्ने भएको छ । चलचित्र पत्रकारीतामा लामो समय योगदान दिनूभएका एकजना चलचित्र पत्रकारलाई नगद ११ हजार १ सय ११ राशि सहित सम्मानपत्र, दोसल्ला ओडाएर सम्मान गर्ने भएको छ ।
जेठ ७ गते चलचित्र पत्रकारिता दिवसको अवसरमा यसवर्ष वरिष्ठ चलचित्र पत्रकार शान्तिप्रियलाई राष्ट्रिय चलचित्र पत्रकारिता सम्मान २०७४ बाट सम्मान गर्न लागेको चलचित्र पत्रकार संघ मकवापनुरका अध्यक्ष मणिराज गौतमले बताउनुभयो । संघले विगत ५ वर्षदेखि चलचित्र पत्रकारितामा कलम चलाउँदै आएका एकजना चलचित्र पत्रकारलाई सम्मान गर्दै आइरहेको छ । संघले यसअघि पत्रकार रामशरण दुलाल, मणिराज गौतम, प्रकाश दाहाल, श्रीराम दहाललाई चलचित्र पत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरीसकेको छ । यसवर्ष चलचित्र पत्रकारिता पुरस्कारबाट पत्रकार कपिल खड्का र कलाकारीता सम्मानबाट कलाकार भोलाराज सापकोटालाई सम्मान गर्न लागिएको अध्यक्ष गौतमले बताउनुभयो ।
hetaudaआगामी जेष्ठ ७ गते पर्ने चलचित्र पत्रकारिता दिबसको अवसर परेर वरिष्ठ पत्रकार शान्तिप्रिय, पत्रकार खड्का र कलाकार सापकोटालाई सम्मान गर्न लागिएको हो । खड्कालाई नगद ५ हजार रुपैयाँ राशिले दोसल्ला ओडाएर पुरस्कार प्रदान गरिने छ भने कलाकार सापकोटालाई दोसल्ला ओडाएर सम्मानपत्रले सम्मान गरीने गौतमले बताउनुभयो । हेटौडा ५ मा रहेको रिगल रिसोर्टमा भब्य समारोहको विच सम्मान तथा पुरस्कार प्रदान गर्न लागिएको बताइएको छ ।
पत्रकार खड्का टिमटेलिभिजनमा लामो समय देखी कार्यरत छन् भने उनी चलचित्र पत्रकार संघ मकवापनुरको कोषाध्यक्ष हुन् । कलाकार सापकोटा नेपालमा मात्र नभई विश्वभर हिन्दी चलचित्र बर्फी बाट चर्चामा आएका कलाकार हुन्। उनले अभिनय गरेको चलचित्र कुम्भकर्ण प्रदर्शनको लागि तयारीमा छ भने उनि अभिनित आधा दर्जन नेपाली चलचित्र प्रदर्शनमा आइसकेका छन् ।संघले बर्षेनी कलासाहित्य र चलचित्र क्षत्रमा कलम चलाउने १ जना पत्रकार तथा मकवापुर बाट कलाकारिता क्षेत्रमा लागेका १ जना कलाकारलाई सम्मान गर्ने कार्यक्रम गर्दै आएको छ।

Namaste Filmy

Read Previous

चलचित्र ‘पर्व’को ‘बिषय बस्तु फरक :नायिका नम्रता श्रेष्ठ

Read Next

बलिउड कलाकार लिएर निखिलले बनाउने भए 'कमिटमेन्ट : सिख्टी हावर्स'