कसलाई भन्दैछिन रेखा थापा- डर सँग आँखा जुधाएर हेर? (भिडियो)

लामो समय देखि नेपाली सिने क्षेत्रमा एक क्षत्र राज गरेकी अभिनेत्री रेखा थापाले निर्देशन गरेकी बहुप्रतिक्षित चलचित्र ‘मालिका’को ट्रेलर सार्वजनिक गरिएको छ ।’हिम्मतवाली’ पछि पुनः निर्देशनमा हात हालेकी रेखा गएको वर्ष प्रदर्शनमा आएको फिल्म ‘रुद्रप्रिया’ पछि पर्दामा देखिन लागेकी हुन्। चलचित्र ‘मालिका’ कार्तिक १६ गते देखी देश भरी प्रदर्शनमा आउदैछ।

सामाजिक रुपान्तरण र मुलुकको समसामयिक चासोको मुद्दा मुखरित गर्न निर्माण गरिएको मालिका रेखाको पाचौ फिल्म हो । रेखा थापाको अग्रणी अभिनय रहेको मालिकामा उनलाई साथ दिनेछिन कर्णाली कि छोरी कमला ओलीले । कमला त्यस अघी फिल्म क्षेत्रमा नितान्त अनिभिग्य किशोरि हुन I अक्सर महिला र सामाजिक मुद्दामा फिल्म निर्माण गर्ने रेखा फिल्मसले यस अघी एसिड आतंक बिरुद्द ‘रुद्रप्रिया’, अपाङ्गताको बिषयमा ‘हिम्मतवाली’, श्रमिक महिलाको बिषयमा ‘रामप्या रि’ ब्यबसायिक क्षेत्रमा महिला माथिजस्ता बिषय हुने असमानता र आत्मासम्मान बारे ‘काली’ बनाएकी रेखा यस पाली अझ गहन रुपमा प्रस्तुत भएकी सहजै बुझ्न सकिन्छ ।

शहर र ग्रामीण क्षेत्रमा ब्याप्त सामाजिक बिसँगति र प्रब्रितिलाई खल्-पात्रको रुपमा गहन लडाईं देखाउने छ जो सामाजिक, मनोबैज्ञानीक र भौतिक सबै तहमा पर्दामा देखिने छ । परम्परागत सम्बाद शैली भन्दा एक कदम अगाडि बढेर, देहाती, पश्चिमर कर्णाली क्षेत्रको खस शैली को भाषिक सुन्दरता र समिश्रण भएको यो फिल्ममा १०० भन्दा बढी कोरस भएको निर्त्य तथा पाँच भिन्न लोक सन्स्क्रिती झल्काउने कलात्मकता देखिन्छ ।

छोरीको निम्ती स्वर्णिम नेपाल महा अभियानको अभी यन्ता पनि रहेकी रेखा थापा र अभीयन्ता नर बहादुर कार्कीको दावी छ, मालिका एउटा फिल्म मात्रा होइन, यो एउटा अत्यावश्यक अभियानको हिस्सा हो । ‘तिमी भित्र पनि एउटा नायक छ’ भन्ने नारा रहेको मालिका फिल्मले देश भरिका छोरी हरुमा एउटा जागरण ल्याउन खोजेको देखिन्छ । यहाँ डर निर्धा र निर्धन को होइन, डर त शिक्षित र सम्पन्नता को खोल ओडेका हरुको छ’ भन्ने सम्बाद बाट शुरु भएको ट्रेलर ले छोरी हरुमाथि को बर्तमान प्रतिकुलता लाई कडा ब्यङ्य गरेको झल्किन्छ ।

शिवम अधिकारीको लेखन रहेको यस चलचित्रमा रामशरण उप्रेतीको छायांकन र सुरेश अधिकारीको संगीत रहेको छ ।चलचित्रमा बनिश शाहको सम्पादन तथा सरस्वति थापा निर्माता र नर कार्की कार्यकारी निर्माताको रुपमा रहेका छन् । यसअघि सार्वजनिक भएको ‘मालिका’ को ‘हल्का माया’ बोलको गीत अहिले चर्चामा छ ।

Namaste Filmy

Read Previous

संगीतकार दीपक शर्माले जन्मदिनमा पत्नि शान्ता अर्याललाई दिए यस्तो उपहार(भिडियो)

Read Next

नीता ढुंगाना र प्रकाश सपुत रोमान्स गर्दै भेटिए पानी तालैमा (भिडियो)