सारेगमपा लिटल च्याम्प्समा आयुष के सी र प्रितम आचार्य फाइनलमा

भारतीय टेलिभिजन जी टिभीको बालगायन रियालिटी शो सारेगमपा लिटल च्याम्प्समा  संस्करणमा सहभागी नेपाली बाल प्रतिभा आयुष के सी र प्रितम आचार्य फाइनल (टप ६) मा पर्न सफल भएका छन्। टप ९ का अन्य सहभागीलाई उछिन्दै दुबै फाइनलमा पुगेका हुन।

प्रतियोगितामा भारतभरिका २०,००० भन्दा बढि बाल प्रतिभाहरूलाई उछिन्दै उनीहरू यस फाइनलमा पुगेका हुन्। सेमीफाइनल पर्फपमेन्समा प्रितमले सलमान खान र ऐश्वर्या राय अभिनीत फ़िल्म ‘हम दिल दे चुके सनम’ बाट इस्माइल दरबारको संगीत रहेको र केके ले गाएको ‘तड़प तड़प इस दिलमे’ भन्ने गीत गाएका थिए भने आयुष ले ‘क्रिमिनल’ फ़िल्म को कुमार सानुले गाएको ‘तुम मिले दील खिले’ भन्ने गीत गाएका थिए।
कार्यक्रममा जजहरू गायक द्वय शान र अमाल मलिक तथा गायिका रिचा शर्मा एवं अतिथि गायकरसंगीतकार आनन्द राज आनन्द लगायत १२ जुरी मेम्बरले ठूलो प्रशंसा गर्दै दुवैलाई स्टेजमा पुगि उचालेको दृश्य आफैंमा गौरवान्वित हुने खालको थियो।
https://www.youtube.com/watch?v=1qY54KIATHw
नेपालमै २ बर्ष अगाडि कान्तिपुर टेलिभिजनबाट प्रशारण भएको पहिलो राष्ट्रव्यापी बालगायन रियालिटी कार्यक्रम सुरशाला जुनियर आइडल पहिलो संस्करणमा फाइनलिस्ट मध्य एक आयुष केसी, सिन्धुपाल्चोक घर भई हाल भक्तपुरको मोर्डन बोर्डिङ्ग स्कुलमा अध्ययनरत सानैबाट संगीतमा रुचि राख्ने गरेको हाल भारतको मुम्बइमा रहेको उनका बुवा रामकृष्ण केसीले बताए।
उनले संगीत सिक्न थालेको ५ वर्ष भयो। आयुषलाई हाल सुरशाला म्यूजिक एकेडेमीमा गायक तथा संगीतकार अमृत क्षेत्रीले संगीत सिकाएका हुन। आयुष घरका कान्छा छोरा हुन्। अहिले उनी भक्तपुरको मोर्डन स्कूलमा कक्षा ७ मा पढ्दैछन्। बाबा टुुर गाइड हुन् भने आमा गृहणी। मध्यम किसिमको उनको परिवारमा आयुषको संगीतप्रतिको मोहलाई पूरा गर्न परिवारले सक्दो सहयोग गर्‍यो। जुनियर आइडल भएपछि उनले गीत पनि रेकर्ड गराईसकेका छन्।
पहिलो राष्ट्रव्यापी बालगायन रियालिटी कार्यक्रम सुरशाला जुनियर आइडल पहिलो संस्करणमा फाइनलिस्ट मध्यका अर्का सुनसरी, इटहरीका बालप्रतिभा प्रितम आचार्य त्यहाँको विश्व आदर्श स्कूलमा अध्ययनरत छन्। इटहरीमा एक निजी कम्पनिमा कार्यरत उनका बुवा कासिराज आचार्य ६ महिना देखी मुम्बईमा नै छन्।
प्रतिकुल आर्थिक अवस्थाका बाबजुद प्रितमको साङ्गेतिक यात्राको लागि उनको परिवारले धेरै ठुलो त्याग गरेको छ। यो यात्रामा पुग्नु अघि आयुष केसी र प्रीतम आचार्यले धेरै चरण पार गरेका हुन। सारेगमपाले पहिलो चरणमा सुरशाला म्यूजिक एकेडेमी मार्फत भिडियोबाट अडिसन लिएको थियो।

सुरशाला म्यूजिक एकेडेमीका कार्यकारी अध्यक्ष तथा गायक अमृत क्षेत्रीका अनुसार ३ वटा भिडियो पठाइसकेपछि उनीहरुलाई सिधै ‘लेभल टू’ को लागि दिल्ली बोलाइएको थियो। दिल्लीमा अडिसन दिन आयुष र प्रितम सँगै अरु ८ जना नेपाली बालबालिका पनि गएका थिए। ‘लेभल टु’मा सेलेक्ट भएका आयुष र प्रितम स्टुडियो राउण्डको लागि मुम्बई गए।त्यसपछी ‘कलिङ्ग राउण्ड’ अनि ‘मेगा अडिसन’राउन्ड हुदै उनीहरु टप ११, टप ९ (सेमिफाइनल) हुँदै अब फाइनल सम्मको यात्रा तय गर्न सफल भएका हुन।

Namaste Filmy

Read Previous

सलमान खानको ‘भारत’लाई अदालतले नेपालमा बुधवार नै प्रदर्शन गर्न अन्तरिम आदेश

Read Next

चलचित्र ‘मिस्टर नेपाली’ निर्माणको घोषणा ,भूवन केसी र रीमा विश्वकर्मा मुख्य भूमिकामा